Arabica alebo Robusta ?

Čo znamenajú, aký je medzi nimi rozdiel?

Arabica alebo Robusta ? Rozšírené názvy, ktoré poznajú asi všetci Arabika (Coffea arabica) a Robusta (Coffea Canephora). Čo znamenajú, aký je medzi nimi rozdiel ale aj veľa iného sa dozviete v tomto článku. S kávovníkovým krom, ktorého plody sa nazývajú čerešne sa stretávame najmä v tropických a subtropických oblastiach po celom svete. Pestuje sa vo viac ako 80 krajinách sveta. Podľa druhu dorastajú niektoré kávovníky až do výšky 15 metrov. Vyklíčenie semienka kávovníka trvá 3 až 4 týždne. Prvú úrodu však prinesie až po viac ako 3 rokoch. Plody dozrievajú v rozmedzí 9 až 15 mesiacov a preto sa zbierajú postupne.

Arabika (Coffea arabica)
Arabika sa pestuje vo výškach od 600 do 2000 m.n.m. Dorastá do výšky až 3 metrov a prvú úrodu plodí po 4 až 5 rokoch. Je náchylná na rastlinné choroby a preto jej pestovanie je aj náročnejšie. Tvorí 75% svetovej produkcie. Oproti Robuste obsahuje asi 2x menej kofeínu. V chuti kávy pripravenej zo zŕn Arabiky môžeme cítiť ovocnejšie chute a trocha viac kyslosti. Konečná chuť však závisí od mnoho iných faktorov napríklad ako bola káva spracovaná, pražená a najmä pripravená. Medzi najznámejšie odrody Arabiky patria napríklad: Geisha, Typica, Bourbon, Caturra, Pacamara, Maragogype.

Kávovníkové zrno zo 100% Arabiky nájdete aj v našom obchode.

Robusta (Coffea Canephora)
Robusta sa pestuje vo výškach od 300 do 700 m.n.m. Oproti Arabike môže dorastať až do výšky 15 metrov. Je odolná voči chorobám a menej náročná na pestovanie. Prvú úrodu plodí už po menej ako 2 rokoch. Obsahuje niekedy až 2x viac kofeínu ako Arabika. Preto ľudia, ktorí pijú kávu najmä kvôli kofeínu by mali siahať skôr po zmesiach obsahujúcich Robustu. Robusta vyniká horkou chuťou a zemitosťou.

Rozdiel medzi Arabikou a Robustou môžeme vidieť na prvý pohľad. Zrno Arabiky je ploché a dlhšie. V strede sa väčšinou nachádza zakrivená ryha. Zrno Arabiky má peknú niekedy až tmavo zelenú farbu. Zrno Robusty je vypuklejšie a guľatejšie. Farebnosť sa ťahá skôr k hnedastým tónom.

Niekto by mohol namietať, že najlepšia káva je iba z odrody Arabika avšak aj Robusta má svoje špecifické chuťové profily, ktoré môžu mnohým ľudom lahodiť viac ako chute Arabiky. Preto sa vytvárajú zmesi použitím kávových zŕn Arabiky aj Robusty. Nepozerajte len na rozdiel Arabika vs Robusta ale dbajte aj na iné faktory ako napríklad dátum praženia alebo čerstvosť mletia. V neposlednom rade dbajte najmä na Váš vlastný názor či Vám káva chutí alebo nie, pretože to je to hlavné.


  • Vytvorené: 15.08.2018 15:46
  • Tag: vznik rannakava, zrnkova kava, zrnková káva, predaj k...
  • Autor: Miro